Konferencje                        Aktualności

Z przyjemnością informujemy o możliwości ubiegania się przez m.in. pracowników naukowych a także studentów i doktorantów o stypendia umożliwiające wyjazd zagraniczny na:

- staże naukowo-badawcze,

- wizyty studyjne i badawcze,

- pobyty naukowo-badawcze,

- studia,

- letnie kursy języka,

Oferta obejmuje następujące kraje: Armenia, Austria, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Czechy, Chorwacja, Egipt, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Japonia, Kazachstan, Litwa, Macedonia, Mongolia, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry, Wietnam.

Szczegółowe informacje dot. wyjazdów i terminów składania wniosków znajdują się stronie:

Dla studentów: https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-polscy/oferta-wyjazdowa

Dla naukowców i doktorantów: https://nawa.gov.pl/naukowcy/oferta-wyjazdowa

Zainteresowane osoby powinny złożyć komplet oryginalnych dokumentów wraz z podpisami w Dziale Współpracy Międzynarodowej UwB nie później niż 10 dni przed wymaganym terminem wskazanym w linku. Dział Współpracy przygotuje pismo przewodnie z Uczelni niezbędne do zgłoszenie wniosku a także, w miarę możliwości, służy wszelką pomocą w zakresie przygotowania wniosku.

Gorąco zachęcam Państwa do skorzystania z możliwości wyjazdu i aplikowania o stypendium.

dr hab Mariusz Popławski, prof. UwB

Prorektor ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej

Uniwersytetu w Białymstoku

Z przyjemnością informujemy, iż doktorantka Wydziału Filologicznego,

pani mgr Irena Szewczenko,

decyzją Komisji Konkursowej Międzynarodowego Seminarium Translatorskiego "Tłumacze bez granic" zostala zakwalifikowana do udziału w Seminarium Translatorskim. Specjalnością tego seminarium będą tłumaczenia literatury humanistycznej oraz prozy.

Seminarium odbywa się w dniach 5-12 listopada 2017 roku w  Zamek na wodzie w Wojnowicach koło Wrocławia.

Organizatorem spotkania jets Kolegium Europy Wschodniej im. J. Nowaka-Jeziorańskiego

zaś, Dyrektorem Seminarium jest prof. Adam Pomorski, Prezes Polskiego PEN Clubu.