Spektakl dla jednego widza „Dziś są nasze urodziny” w Uniwersyteckim Centrum Kultury

Michał Stankiewicz i Uniwersyteckie Centrum Kultury zapraszają na spektakl dla jednego widza Dziś są nasze urodziny.

Zastanawiające, jak często sztuka posługuje się światem wyobrażonym, zaniedbując rzeczywistą sytuację widza. Nikt przecież nie zaśpiewa piosenki o naszym życiu, możemy jedynie utożsamić się z tworem wyobraźni artysty, a czasem tylko zadowolić statusem niemego świadka. Dlaczego przeżywamy fikcyjne, odpowiednio udramatyzowane historie, jeśli największym i realnym dramatem jest nasze życie? Dlaczego dziełem sztuki, które przychodzimy oglądać, nie możemy być my sami?

Więcej na stronie UwB