Erasmus+ dla studentów filologii angielskiej i filologii francuskiej

Specjalności z językiem francuskim

Rozmowa rekrutacyjna na stypendialny wyjazd dla studentów  FF, FH, FAT na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ odbędzie się 15 marca 2021 (poniedziałek) o godz. 13.15 na platformie MS TEAMS.

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie UwB w zakładce Erasmus+ / Wyjazdy studentów / Studia) oraz zaświadczenie o średniej ocen za rok akademicki 2020/2021 lub za ostatni semestr (pobrane z Dziekanatu Wydziału Filologicznego) należy przesłać w formie elektronicznej na adres m.kamecka@uwb.edu.pl do 12 marca 2021, do godz. 15.00. Dokumenty błędnie wypełnione lub przysłane po terminie nie będą brane pod uwagę w procedurze rekrutacyjnej. W razie potrzeby prosimy zwracać się o pomoc do koordynatora.

Studenci zainteresowani wyjazdem powinni zapoznać się z zasadami kwalifikacji i zasadami finansowymi dostępnymi na stronie UwB Erasmus+.
W razie pytań prosimy o mailowy kontakt z koordynatorem.

Małgorzata Kamecka
koordynator Erasmus+ (specjalności z jęz. francuskim)

Lista uczelni partnerskich, specjalności z językiem francuskim

UczelniaKodKrajMiejsca
Université De Haute Alsace, MulhouseF MULHOUS01
Francja
Université de Liège
B LIEGE01Belgia5
Université Paris 13 – Paris Nord
F PARIS013Francja2
Vilnius University
LT VILNIUS01Litwa2
Lithuanian University Of Educational Sciences
LT VILNIUS04
Litwa4 miejsca do podziału między wszystkie filologie
Latvijas Universitate
LV RIGA01Łotwa2
Ss. Cyril And Methodius University In SkopjeMK SKOPJE01Macedonia Północna2 do podziału z fil. ang., pol. wsch.
Universidade de LisboaP LISBOA109Portugalia2 miejsca do podziału z fil. ang.
Stefan Cermare University Of Suceava
RO SUCEAVA01Rumunia3

Rekrutacja na semestr zimowy i letni r. ak. 2021/2022

Rekrutacja na stypendialny wyjazd* dla studentów FA, FAH, FAR, FAN, FATR (studia pierwszego i drugiego stopnia) na studia zagraniczne w ramach programu Erasmus+ odbędzie się 15 marca 2021 (poniedziałek) o godz. 11:30 na platformie Blackboard (link na końcu ogłoszenia). Obecność kandydatów obowiązkowa!

Do wyboru są następujące uczelnie:

UczelniaKodKrajMiejsca
EUROPEAN UNIVERSITY CYPRUSCY NICOSIA24Cypr2 (tylko studia licencjackie)
UNIVERSIDAD DE CASTILLA-LA MANCHAE  CIUDA-R01Hiszpania4
UNIVERSIDAD DE MALAGAE MALAGA01Hiszpania2
TALLINNA ÜLIKOOLEE TALLINN05Estonia2
JOSIP JURAJ STROSSMAYER UNIVERSITY OF OSIJEKHR OSIJEK01Chorwacja2
UNIVERSITA DEGLI STUDI DI CAGLIARII  CAGLIAR01Włochy4
VYTAUTAS MAGNUS UNIVERSITYLT KAUNAS01Litwa2
SS. CYRIL AND METHODIUS UNIVERSITY IN SKOPJEMK SKOPJE01Macedonia2
UNIVERSIDADE DE LISBOAP LISBOA109Portugalia1
UNIVERSITY OF NOVI SADRS NOVISAD02Serbia4
CANKIRI KARATEKIN UNIVERSITYTR  CANKIRI01Turcja4
KOCAELI UNIVERSITYTR KOCAELI02Turcja2

Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie UwB w zakładce Erasmus+ / Wyjazdy studentów / Studia) oraz zaświadczenie o średniej ocen za rok akademicki 2020/2021 (pobrane z Dziekanatu Wydziału Filologicznego) należy przesłać w formie elektronicznej na adres w.laszkiewicz@uwb.edu.pl do 12 marca 2021, do godz. 15:00. Dokumenty błędnie wypełnione lub przysłane po terminie nie będą wzięte pod uwagę w rekrutacji.

Spotkanie informacyjne dla studentów zainteresowanych wyjazdem odbędzie się 8 marca 2021 (poniedziałek) o godz. 11:30-12:00 na platformie Blackboard (link na końcu ogłoszenia). Studencizainteresowani wyjazdem powinni przed spotkaniem zapoznać się z zasadami kwalifikacji i zasadami finansowymi dostępnymi na stronie UwB Erasmus+.

Dr Weronika Łaszkiewicz
Koordynator Erasmus+ sekcji angielskiej

Link do spotkań:

* Wyjazdy ostatecznie będą zależne od warunków epidemicznych w krajach partnerskich i w Polsce oraz od ilości środków finansowych dostępnych w programie.