Umowa o współpracy między Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku a Zespołem Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”

Dnia 24 marca w auli Wydziału Filologicznego została popisana umowa o współpracy między Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku a Zespołem Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10”, w skład którego wchodzą: I Społeczne Liceum Ogólnokształcące oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Białymstoku. W spotkaniu wzięli udział: prof. dr hab. Jarosław Ławski (dziekan), mgr Ewa Maria Drozdowska (dyrektor), dr Marta Białobrzeska (nauczyciel języka polskiego) oraz Szymon Konik (przedstawiciel uczniów). Spotkanie odbyło się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Zawarcie umowy pozwoli Wydziałowi Filologicznemu oraz Zespołowi Szkół Społecznych na rozwój współpracy w zakresie organizacji projektów z zakresu nauk humanistycznych oraz na wzajemne wspieranie procesu kształcenia polonistycznego i filologicznego.