Drodzy studenci, doktoranci, pracownicy!

Zachęcamy do podzielenia się z uchodźcami z Ukrainy swoją wiedzą i umiejętnościami w ramach tworzonego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku „Pogotowia edukacyjnego dla uchodźców z Ukrainy”. Osoby, które chcą wesprzeć potrzeby edukacyjne osób szukających schronienia przed wojną na Podlasiu, mogą zgłaszać się do prof. Marzanny Karolczuk (m.karolczuk@uwb.edu.pl) lub prof. Katarzyny Kościewicz (k.kosciewicz@uwb.edu.pl)

W zgłoszeniu prosimy podać następujące dane:

• imię i nazwisko,
  • adres e-mail,
  • rodzaj pomocy (nauka języka polskiego, nauka języka angielskiego, pomoc w nauce innych przedmiotów, zajęcia animacyjne),
  • poziom znajomości języka rosyjskiego, ukraińskiego lub angielskiego,
  • możliwy wymiar pomocy (dni i zakres godzinowy).

Przypominamy również, że możecie Państwo chęć udzielenia pomocy edukacyjnej zgłaszać także na stronie rządowej (https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/eduwolontariat).