Szkoła Języka i Kultury Polskiej „Pollando”

Wydział Filologiczny
Uniwersytet w Białymstoku

Nauczanie języka polskiego metodą bezpośrednią (poziomy początkowe)

Warsztaty metodyczne dla osób uczących języka polskiego jako obcego uchodźców z Ukrainy

Forma i miejsce: Platforma Zoom
shttps://zoom.us/j/97864288882?pwd=TytvV2pmZHNHN25LeHd2dEI0VWUwZz09

Identyfikator spotkania: 978 6428 8882

Kod dostępu: 8vjNcZ

Data: 21 marca 2022 r., godzina 20:00

Czas trwania: 20:00–21:00

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty metodyczne skierowane do osób, które planują uczyć języka polskiego jako obcego uchodźców z Ukrainy. Tym razem dr Konrad Kazimierz Szamryk opowie, w jaki sposób pracować z obcokrajowcami metodą bezpośrednią, a więc bez wprowadzania na lekcji języka pośredniczącego. Na spotkaniu przekazane zostaną wskazówki dotyczące sposobów prowadzenia lekcji na pierwszych poziomach edukacji, przygotowywania ćwiczeń i gier językowych, kolejności wprowadzania zagadnień gramatycznych i leksykalnych, rozwijania i doskonalenia sprawności językowych.

Warsztaty z cyklu „Spotkania z Pollando” skierowane są głównie do osób bez przygotowania glottodydaktycznego.