Dzień: 2022-09-21

KONFERENCJA O GABRIELI ZAPOLSKIEJ W PARYŻU

Szanowni Państwo, w dniach 27-28 września 2022 roku odbędzie się w Paryżu konferencja poświęcona Gabrieli Zapolskiej – polskiej pisarce modernistycznej, dla której Paryż stał się nie tylko ważnym miejscem w biografii, ale też twórczą inspiracją i źródłem artystycznych poszukiwań.

Konferencję organizują:

INALCO (Institut National des Langues et Civilisations Orientales,USPC Université Sorbonne Paris Cité), Katedra Filologicznych Badań Interdyscyplinarnych z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku,  Wydział I Filologiczny Polskiej Akademii Umiejętności     (Kraków),Narodowa Akademia Nauk Ukrainy. Oddział we Lwowie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału online w naszym spotkaniu. Wszystkie informacje znajdują się w linku poniżej.

dr hab. Anna Janicka, prof. UwB (Uniwersytet w Białymstoku)
prof. Piotr Biłos(INALCO)

15th Researching and Applying Metaphor Conference: the Social Impact of Metaphor

W dn. 21-24.09.2022 r. w formie online odbędzie się 15. międzynarodowa konferencja poświęcona badaniom nad metaforą organizowana przed Wydział Filologiczny we współpracy ze stowarzyszeniem Researching and Applying Metaphor (Leeds, Wielka Brytania). Tegoroczna edycja konferencji skupia się na społeczno-politycznym oddziaływaniu metafory, zwłaszcza w kontekście koronawirusa, konfliktów zbrojnych i zmian klimatu. W programie przewidziane są sesje posterowe i doktoranckie, a w wolnej chwili uczestnicy będą mogli wirtualnie zwiedzić Białystok. W sumie podczas konferencji swoje badania zaprezentuje prawie 230 osób z 50 krajów.

Konferencja organizowana jest przez Katedrę Stylistyki i Lingwistyki Antropologicznej, Zakład Językoznawstwa Angielskiego i Zakład Translatoryki i Dydaktyki Języków Obcych (Kolegium Językoznawstwa WF).

Strona internetowa: https://raam15.uwb.edu.pl