KONFERENCJA O GABRIELI ZAPOLSKIEJ W PARYŻU

Szanowni Państwo, w dniach 27-28 września 2022 roku odbędzie się w Paryżu konferencja poświęcona Gabrieli Zapolskiej – polskiej pisarce modernistycznej, dla której Paryż stał się nie tylko ważnym miejscem w biografii, ale też twórczą inspiracją i źródłem artystycznych poszukiwań.

Konferencję organizują:

INALCO (Institut National des Langues et Civilisations Orientales,USPC Université Sorbonne Paris Cité), Katedra Filologicznych Badań Interdyscyplinarnych z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku,  Wydział I Filologiczny Polskiej Akademii Umiejętności     (Kraków),Narodowa Akademia Nauk Ukrainy. Oddział we Lwowie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału online w naszym spotkaniu. Wszystkie informacje znajdują się w linku poniżej.

dr hab. Anna Janicka, prof. UwB (Uniwersytet w Białymstoku)
prof. Piotr Biłos(INALCO)