Debiuty literackie studentów Wydziału Filologicznego UwB

09.05.2024

Anamene to debiutancki zbiór opowiadań Jakuba Lisickiego, studenta drugiego roku filologii polskiej. Świat przedstawiony w tym tomie jest intrygujący, gdyż sytuuje się na pograniczu tego co realne i wyobrażone, na co niewątpliwie wpływ ma poetyka impresjonistyczna. W tych onirycznych opowiadaniach uwagę przykuwa obraz natury, która w pewnym aspekcie jest uduchowiona. Autor odwołuje się do licznych mitów, podań, w zbiorze tym odnajdziemy inspirację literaturą romantyczną i modernistyczną. Bohaterowie poszukują w świecie głębi w wymiarze egzystencjalnym, ale również wierzą w nieustannie dokonującą się reinkarnację ludzkiego istnienia. Serdecznie zachęcamy do lektury.