Godzina z baśnią - czytanie dwujęzyczne

16.10.2024

18 października, w godzinach 14.00-15.00, odbędzie się spotkanie on-line z baśnią francuską Amies jusqu'au bout des feuilles - Przyjaźń aż po czubek listka. Historię ułożyli Uczniowie z regionu Ardèche pod kierunkiem Pani Claudine EYNARD; tłumaczenie na język polski: Agnieszka Włoczewska.

W czytaniu dwujęzycznym wezmą udział Uczniowie z Francji (5 szkół z Ardèche) oraz z Polski (z Białegostoku, Warszawy i Łodzi; oraz Instytut Francuski). Wydarzenie współorganizuje Pracownia Literatury Francuskiej i Frankofońskiej oraz fundacja Lire et Faire Lire, przy współpracy z Książnicą Podlaską w Białymstoku im. Łukasza Górnickiego.