Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025

pod dyrekcją dr hab. Marty Wróblewskiej

Program Inauguracji:

• Otwarcie uroczystości i powitanie Gości
  • Wystąpienie Dziekana Wydziału Filologicznego prof. dr. hab. Jarosława Ławskiego
  • Wystąpienie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr. hab. Mariusza Popławskiego
  • Wystąpienia Gości
  • Immatrykulacja Studentów
    • złożenie ślubowania
    • wręczenie listów immatrykulacyjnych Studentom I roku
  • Gaude Mater Polonia
  • Wystąpienie przedstawicieli organizacji studenckich: Rafała Perkowskiego – Prezesa Rady Samorządu Studenckiego, Laury Czyż – Prezes studenckiego koła naukowego „Klub Humanistów” oraz Wiktorii Stekli – Prezes studenckiego koła naukowego edytorów i metodyków „Asterysk”
  • Wykład inauguracyjny dr hab. Joanny Cholewy, prof. UwB: „Czy zakochać się na zabój to wpaść po uszy? Kilka refleksji w perspektywie polsko-francuskiej”
  • Gaudeamus igitur