Jak zacząć uczyć uchodźców z Ukrainy języka polskiego? – II edycja

Szkoła Języka i Kultury Polskiej „Pollando”
Wydział Filologiczny
Uniwersytet w Białymstoku

Jak zacząć uczyć uchodźców z Ukrainy języka polskiego? – II edycja
Warsztaty dla osób bez przygotowania glottodydaktycznego

Forma i miejsce: Platforma Zoom

Passcode: ukr2022

Data: 14 marca 2022 r., godzina 20:00
Czas trwania: 20:00–21:30

W obliczu trwającej wojny w Ukrainie coraz więcej osób podejmuje się nauczania języka polskiego jako obcego. Często osoby te nie mają przygotowania glottodydaktycznego lub nawet wykształcenia polonistycznego, dlatego mimo jak najlepszych chęci, borykają się z pytaniem, od czego zacząć.

Jako lektorzy szkoły Pollando, którzy od lat pracują z uczniami ze Wschodu, chcielibyśmy podzielić się swoim doświadczeniem, dlatego zapraszamy nauczycieli, studentów, lektorów języków obcych, a także wszystkie zainteresowane osoby, na warsztaty metodyczne Jak zacząć uczyć uchodźców z Ukrainy języka polskiego? – II edycja w ramach cyklu „Spotkania z Pollando”.

Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby, które nigdy wcześniej nie uczyły języka polskiego jako obcego.

Program warsztatów:
dr Konrad Szamryk, Nauczanie Ukraińców języka polskiego jako obcego – od czego zacząć?
mgr Małgorzata Januszko, Nauczanie i doskonalenie języka polskiego na poziomach średnio zaawansowanych
mgr Patrycja Kownacka, Praca z dziećmi ukraińskimi – materiały i pomoce dydaktyczne