Konferencja naukowa Cenzura wobec problematyki społecznej w literaturze i kulturze polskiej (XIX–XXI w.)

20.05.2024

Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Katedra Badań Porównawczych i Edytorstwa oraz Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku serdecznie zapraszają do udziału w Konferencji Naukowej Cenzura wobec problematyki społecznej w literaturze i kulturze polskiej (XIX–XXI w.), która odbędzie się w dniach 23–24 maja 2024 r.

Będziemy dyskutować o konfliktach społecznych, specyfice regionalnej i międzynarodowych kontekstach cenzury, o subkulturach młodzieżowych, autocenzurze, religijności i innych fascynujących problemach. Do zobaczenia na obradach!

Miejsce obrad: Biblioteka Uniwersytecka im. J. Giedroycia. Program znajdą Państwo w załączniku.

Program konferencji 167.27KB [ .pdf ]