Najważniejsze słowo – pomoc

12.04.2022

Kurs języka polskiego na poziomie A1 realizowany jest w ramach wolontariatu przez pracowników i studentów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Zajęcia rozpoczęły się już w marcu br. Odbywają się dwa razy w tygodniu (2×90 minut). Przeznaczone są dla uchodźców z Ukrainy zakwaterowanych w Hotelu BOSiR. Hotel udostępnił bezpłatnie na potrzeby kursu salę konferencyjną i sprzęt. Nasze studentki otrzymały także wsparcie od Wydawnictwa Edgard w postaci podręczników do nauki języka polskiego „Polski. 1000 najważniejszych słów", a od Wydziału Filologicznego niezbędne do nauki materiały papiernicze.