Prelekcja mistrza: Piotr Tomaszuk, 11 maja

W imieniu organizatora Prelekcji Mistrzowskich dra hab. Krysztofa Korotkicha serdecznie zapraszamy na prelekcję pt. „Mój Mickiewicz", którą wygłosi wybitny reżyser, twórca i dyrektor Teatru Wierszalin – Piotr Tomaszuk.
Prelekcja odbędzie się 11 maja 2021 o godz. 17.00 na platformie zoom.
Link do wydarzenia w pliku PDF.

O Prelegencie:
Piotr Tomaszuk – absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Reżyserii Teatru Lalek na zamiejscowym Wydziale Sztuki Lalkarskiej AT w Białymstoku, wielokrotnie nagradzany za swoje spektakle.
Początkowo reżyserował spektakle dla teatrów państwowych („Turlajgroszek" na podstawie własnego scenariusza, w Teatrze Lalek i Aktora Miniatura w Gdańsku w 1990). Później założył, wraz z Tadeuszem Słobodziankiem, Towarzystwo Teatralne Wierszalin, które wybrało sobie za siedzibę Supraśl.
W latach 2000–2003 Piotr Tomaszuk był dyrektorem Teatru Banialuka w Bielsku-Białej, współpracował także z toruńskim Bajem Pomorskim, gdzie wystawił „Cyrk Dekameron" na podstawie Boccaccia.