Spotkaniu ze studentkami z Hiszpanii studiującymi na Politechnice Białostockiej

09.12.2019

W dniu 9 grudnia 2019 r. studenci Wydziału Filologicznego (filologia: specjalności z językiem hiszpańskim) uczestniczyli w spotkaniu ze studentkami z Hiszpanii studiującymi na Politechnice Białostockiej w ramach programu Erasmus+.

Eva Cernantes Laurero i Maitane Rivera Bronard przedstawiły swoje rodzime regiony, tradycje i święta. Duże zainteresowanie słuchaczy wywołało nawiązanie do najnowszych problemów politycznych i społecznych Hiszpanii. Spotkanie zorganizowały: Gabriela Przestrzelska, studentka III roku filologii angielskiej z jęz. hiszpańskim, opiekująca się studentami Erasmus+ przebywającymi w naszym mieście oraz dr Ludmiła Furman (Zakład Teorii i Antropologii Literatury, Katedra Modernizmu Europejskiego i Badań Kulturowych).