Wykład na temat: "Czarny romantyzm w etnogenetycznej historii literatury polskiej" (dr hab. Zbigniew Kaźmierczyk, prof. UG)

04.07.2024

3 lipca 2024 r. gościem Katedry Badań Filologicznych "Wschód - Zachód" był przebywający na stażu na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku dr hab. Zbigniew Kaźmierczyk, prof. UG (Gdańsk). Uczony specjalizuje się w badaniu twórczości Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza oraz wybranych zagadnień dotyczących kształtowania się obrazu Rosji w kulturze polskiej.
Prof. Zbigniew Kaźmierczyk przedstawił wykład na temat: "Czarny romantyzm w etnogenetycznej historii literatury polskiej".