Urodziny Szekspira

Drodzy Studenci i Drogie Studentki Wydziału Filologicznego,

Jako Studenckie Koło Naukowe Klub Humanistów pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich studentów naszego wydziału na 460. Urodziny Szekspira, które odbędą się już we wtorek, 23 kwietnia.

Wydarzenie uświetnią swoją obecnością wspaniali goście. Profesor Bernadetta Puchalska-Dąbrowska opowie o teatrze i dramacie elżbietańskim. Wystąpi również Krystyna Konecka, wybitna poetka i dziennikarka, która stworzy "Ogród sonetów". Pomoże jej w tym Patryk Ołdziejewski – aktor Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki – który przeczyta kilka sonetów.

Urodziny Szekspira to jednak nie tylko wykłady. Na uczestników czekają także warsztaty i gry zespołowe. Będzie można sprawdzić się zarówno w kreatywnym pisaniu, jak i malowaniu z wyobraźni. Chętni spróbują swoich sił w unowocześnianiu tekstów Szekspira, tworząc współczesne sceny inspirowane dziełami mistrza. Nie zabraknie także przerwy na tradycyjną angielską herbatę, a nawet – rundę drużynowego krokieta (z nagrodami!). Na obecnych czekać będzie również urodzinowy tort, którego nie może zabraknąć na żadnych urodzinach.

Liczymy na Waszą obecność!

Z serdecznymi pozdrowieniami

SKN Klub Humanistów i studenci I roku filologii polskiej nauczycielskiej