Studenci i Doktoranci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi

Pełnomocnik Rektora ds. ds. studentów i doktorantów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi:

Adres:
Uniwersytet w Białymstoku
ul. Świerkowa 20B
Kom. +48 780 203 071
e-mail: biuro.pelnomocnikaon@uwb.edu.pl
Dyżur:
Poniedziałek – Piątek 09.00 – 14.00

Pełnomocnik Dziekana ds. studentów i doktorantów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi:

Adres:

Wydział Filologiczny UwB
Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1, pokój 82
Dyżur:
czwartek 12.15–13.00, Pokój 82

Pomoc materialna

Do aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (lub dokumentu równoważnego) należy dołączyć kwestionariusz rejestracyjny (dostępny w Centrum Wsparcia Studentów i Doktorantów Niepełnosprawnych).

Aktualne druki dokumentów dostępne są również w Centrum Wsparcia Studentów i Doktorantów Niepełnosprawnych.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student z tytułu niepełnosprawności potwierdzonej orzeczeniem właściwego organu.

Do wniosku, student powinien dołączyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie traktowane na równi z tym orzeczeniem.

Wysokość stypendium dla osób niepełnosprawnych ustalana jest przez Komunikat Rektora Uniwersytetu w Białymstoku na bieżący rok akademicki.

Stypendium jest przyznawane nie dłużej niż na okres ważności orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność.

W przypadku utraty ważności orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności w trakcie trwania roku akademickiego, w celu ponownego uzyskania uprawnień do stypendium, student jest zobowiązany do niezwłocznego dostarczenia do Centrum Wsparcia Studentów i Doktorantów Niepełnosprawnych wniosku o ponowne przyznanie stypendium wraz z aktualnym orzeczeniem wydanym przez właściwy organ.

Akty prawne
z dnia 23 września 2009 r. w sprawie Programu działań na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych studentów niepełnosprawnych „Uniwersytet Szansą dla Wszystkich” z dnia 23 września 2009 r. w sprawie Zasad wprowadzania i stosowania alternatywnych rozwiązań ułatwia