PJM - tłumacz języka migowego

Wydział Filologiczny

Wydział Filologiczny jest jedną z prężniej działających jednostek Uniwersytetu w Białymstoku. W jego skład wchodzi dziewięć katedr: Leksykologii i Pragmalingwistyki, Językoznawstwa Porównawczego i Stosowanego, Językoznawstwa Slawistycznego, Stylistyki i Lingwistyki Antropologicznej, Badań Filologicznych „Wschód – Zachód”, Modernizmu Europejskiego i Badań Kulturowych, Współczesności i Tradycji Literackiej, Badań Porównawczych i Edytorstwa oraz Filologicznych Badań Interdyscyplinarnych.

Wydział Filologiczny

Nowa siedziba dla uniwersyteckiej humanistyki. Ruszyły prace budowlane w kampusie UwB

Ten gmach będzie miał 3 kondygnacje i blisko 9,5 tys. m² powierzchni użytkowej. Znajdzie się w nim m.in. modułowa aula na 300 miejsc, a na poziomie I piętra obiekt zostanie połączony nadziemną kładką z położoną obok Biblioteką Uniwersytecką. Budowa nowej siedziby nauk humanistycznych przy ul. Ciołkowskiego już się rozpoczęła. Inwestycja ma być gotowa do końca 2025 roku. To kolejny etap rozbudowy kampusu Uniwersytetu w Białymstoku.

I odsłona Tygodnia z Filologią 2024
Data: 26.02 - 01.03.2024
Miejsce wydarzenia: online

Zawiadomienie o kolokwium habilitacyjnym dr. Marcina Bajki
Data: 14.03.2024
Godzina: 10:00 - 13:00
Miejsce wydarzenia: on-line

Zaproszenie na wykład z cyklu "Prelekcje Mistrzów", który wygłosi wygłosi prof. Krzysztof Zanussi.
Data: 20.03.2024
Godzina: 11:30 - 13:00
Miejsce wydarzenia: Aula Wydziału Filologicznego

Program Erasmus+ Rekrutacja na semestr zimowy i letni w roku akademickim 2024/25
Data: 22.03.2024
Godzina: 12:00 - 14:30
Miejsce wydarzenia: on-line

Filmy z Wydziału Filologicznego

Facebook Wydziału Filologicznego

Wydział Filologiczny jest jedną z prężniej działających jednostek Uniwersytetu w Białymstoku. W jego skład wchodzi dziewięć katedr: Leksykologii i Pragmalingwistyki, Językoznawstwa Porównawczego i Stosowanego, Językoznawstwa Slawistycznego, Stylistyki i Lingwistyki Antropologicznej, Badań Filologicznych „Wschód – Zachód”, Modernizmu Europejskiego i Badań Kulturowych, Współczesności i Tradycji Literackiej, Badań Porównawczych i Edytorstwa oraz Filologicznych Badań Interdyscyplinarnych.

Wydział dba o wysoki poziom kształcenia i odpowiednie warunki studiowania. Jego pracownicy mają bogate doświadczenie badawcze i dydaktyczne, współpracują z wieloma ośrodkami akademickimi w kraju i za granicą, realizują liczne projekty naukowe i popularyzatorskie, i wciąż podnoszą swoje kwalifikacje. Wydział jest m.in. członkiem instytucjonalnym organizacji ASEEES (The Association for Slavic, East European, & Eurasian Studies).

Zdjęcie budynku

loga_fundusze_ue__flaga_polski.jpg